TikTok’ta Mavi Tık (Sayfa Doğrulama) Nasıl Alınır?

 

TikTok üzerindeki mavi kene, sahte profillerden ayırt edilebilmeleri için resmi profillerin doğrulanmasının sembolüdür.

Kötü haber: Instagram gibi doğrulama başvurusunda bulunmanın (henüz) bir yolu yok. Yine de, imrenilen mavi keneyi elde etmek için yapabileceğiniz bir şey var.

On binlerce takipçiye sahip olmak gerekli değil, sadece birkaç yüz bin takipçiyle mavi tik almış profiller de var.

 

TikTok blauer haken

 

Mavi tik için temel olarak bir profesyonel hesap açın

TikTok’un platformu profesyonelce kullandığınızı bilmesi için hesabın bir Pro hesabına dönüştürülmesi gerekir. Bunu herkes kendi profili aracılığıyla kolayca yapabilir. Bunu yapmak için, ayarlar üzerindeki profili ve “Hesabı yönet” seçeneğini tıklayın. “Pro Hesaba Geç” noktası vardır.

O zaman TikTok’u yaratıcı veya şirket olarak kullanma seçeneğiniz var.

 

tiktok blauen haken bekommen

Diğer platformlarda doğrulamalar alın

Takipçi sayıları tek başına yeterli değilse, diğer sosyal medya platformlarında zaten doğrulanmış olmanız bir avantaj olabilir.

Instagram-blauer-Haken

 

Takipçi sayısı için mavi onay işareti

Başta da belirtildiği gibi, birkaç takipçisi olan kancayı zaten almış olan profiller var. Ancak bu daha çok istisnadır. Bu, genellikle kalabalığın arasından sıyrılmaktan ve harika içeriklerle yeni takipçiler kazanmaktan kaçınamayacağınız anlamına gelir. TikTok algoritması için, takipçilerin hangi zaman aralığında kazanıldığı da önemlidir. Yani güçlü bir eğilim varsa, bu şansı artırır. Bu aynı zamanda İçerik Oluşturucu Pazarı’ndaki her profilde bulunabilen trendle de gösterilir.

Mavi tik emojisi profile kopyalansın mı?

Elbette bu işe yaramıyor. Biraz fazla kolay olurdu. Yine de, buna benzer bir şeyi gösteren çeşitli talimatlar olduğu için sık sık aranır. Bu, Instagram’daki mavi kene emojisi için zaten mevcut. Ancak, bunların tümü, yalnızca kullanıcının tarayıcısında yerel olarak bir şeyin nasıl değiştirildiğini gösteren tıklama yemli makalelerdir. Bu, diğer kullanıcıların profili nasıl gördüğünü etkilemez.

tiktok blauer haken emoji

Mavi Tık’i almak

Yüksek kaliteli içerik ve hızlı bir takipçi artışı ile parlarsanız, TikTok doğrulama ve olası işbirliği için Creator Marketplace üzerinden sizinle iletişime geçebilir. Durum böyle değilse ve gereksinimler karşılanmış gibi görünüyorsa, destek aracılığıyla TikTok ile iletişime geçebilirsiniz.

TikTok uygulamasının ayarlarında “Sorun bildir” öğesi vardır. “Pro Hesap” dahil seçilebilecek birkaç konu var. Bu yardım konusu aracılığıyla destekle iletişime geçmeye çalışın ve neden mavi tik almak istediğinizi açıklayın. Diğer platformlardan gelen medya verileri, mevcut doğrulamalar ve sizinkini kopyalayabilecek diğer profiller bu konuda size yardımcı olacaktır – sahte profillerle karıştırılmamak için neden mavi tik işaretine ihtiyacınız olduğuna dair bir argüman daha.

Şirketler için Mavi Tık

Şirketler, ticari sicilden bir alıntı göndererek TikTok’taki mavi tik’i alabilirler. Bununla birlikte, bunun ön şartı, bir muhatap ile doğrudan temas kurmaktır. Ya destek yoluyla ya da şirketin reklamlarına da bakan bir TikTok ajansı aracılığıyla.

Bonus: Creator Markeplace ile TikTok influencer’ı olarak para kazanın

Takipçi sayısı yeterince büyükse, İçerik Oluşturucu Pazarı’na katılarak erişimi karlı kullanma imkanı vardır. Burada markalar ve etkileyiciler bir araya gelerek iş birliğine başlıyor. Pazardaki bir profille, aramada bulunabilir veya şirket ihalelerine aktif olarak katılabilir ve iş başvurusunda bulunabilirsiniz.

TikTok Influencer Geld verdienen

 

Sonuç

Şimdiye kadar TikTok için mavi kene başvurusu yapmanın bir yolu yok. Doğru içerik stratejisi ve ipuçlarımızla doğrulama işe yarayabilir; çok sayıda takipçiye ihtiyaç duymadan bile.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir