Ein blauer Haken auf Instagram: Was bedeutet er eigentlich und wie bekomme ich selbst einen?

Instagram’da Mavi Tık (Sayfa Doğrulama) Nasıl Alınır?

İdollerini Instagram’da takip edenler, profillerinde mavi doğrulama işaretini birçok kez görmüş olacaklar – peki kendiniz nasıl edinirsiniz?

Uzun bir süredir, bazı Instagram profillerinin neden mavi bir tik işaretine sahip olduğu ve diğerlerinin olmadığı tam olarak belli değildi. Seçim sürecine veya bunun kriterlerine gelince, fotoğraf platformu çok çekildi. Şimdi Instagram süreci daha şeffaf hale getirmek istiyor – ve belki şimdi mavi tik işaretine tıklama şansınız var.

Bir profili doğrulayan mavi onay işaretleri beş yıldır ortalıkta. Bu şekilde kullanıcılar, kişinin veya şirketin gerçek Instagram varlığı olduğunu ve bir hayran hesabı olmadığını bilir. Kendinize bir mavi kene sahip olmak istiyorsanız, son zamanlarda Instagram’da kişisel olarak başvurma fırsatınız oldu – uygulamadaki bir formu kullanarak. Bunu yapmak için ayarlar menüsünde “Doğrulama iste” ye gidin. Burada hesabın kullanıcı adını, tam adınızı ve kimlik kanıtınızı sağlamanız gerekecektir.

 

Mavi Instagram onay işareti – herkes seçilmedi

Ancak, herkes mavi onay işaretini almaz. Kim başvuruda bulunursa, Instagram web sitesinde belirtildiği gibi çeşitli kriterlere göre kontrol edilir. Bu içerir:

  • çok sayıda abone
  • hesap Instagram’ın kullanım şartlarına ve topluluk kurallarına uygun olmalıdır
  • üçüncü şahıs taklidi olasılığı yüksek

Başvurunuzun kabul edilip edilmediğini ve onay işaretinin size ulaşıp ulaşmadığını “Bildirimler” altında bir mesajla öğrenebilirsiniz. Doğrulama ücretsizdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir